Ile alkoholu i papierosów można wziąć w busa do Anglii

Ile alkoholu i papierosów można wziąć w busa do Anglii?

Pakowanie bagażu wymaga odrobiny czasu i pomysłowości. Na zebranie wszystkich potrzebnych nam rzeczy potrzebujemy czasem całego popołudnia. I tu pojawia się problem i pytanie: co mogę zabrać w walizkę? Jako doświadczeni w dziedzinie przekażemy wam swoją wiedzę na ten temat czyli: Ile alkoholu i papierosów można wziąć w busa do Anglii.

Podróżując busem do Anglii w bagażu można przewozić towary przeznaczone do osobistego użytku z opłaconą akcyzą na terenie Unii Europejskiej. Ilość wyrobów alkoholowych oraz tytoniowych jest ograniczona.

Ile alkoholu i papierosów można wziąć w busa do Anglii? Przygotowaliśmy dokładny zakres.

Limit wyrobów tytoniowych:

  • papierosy – 4 kartony (800 sztuk)
  • cygara – 200 sztuk
  • tytoń – 1 kilogram

 

Limit wyrobów alkoholowych

  • alkohol spirytusowy – 10 litrów
  • wino – 90 litrów
  • piwo – 110 litrów
  • wino wysokoprocentowe – 20 litrów

 

Jeśli podróżując busem do Wielkiej Brytanii ktoś przewozi więcej towarów niż zezwala limit, może być przez celników osądzony o zamiar sprzedaży w docelowym kraju. W takim przypadku towar zostaje skonfiskowany, a osoba ukarana grzywną.

Osoba przewożąca wyroby tytoniowe i alkoholowe w busach Polska Anglia musi mieć ukończone 18, w innym przypadku robi to nielegalnie.

 

Dodatkowe informacje o busach do Anglii

 

Planujesz przewieźć dużą ilość gotówki? Weź ze sobą dokument potwierdzający o tym, że pochodzi z legalnego źródła, może nim być potwierdzenie wypłaty w banku. Oszczędzi Ci to nieprzyjemności na granicy.

Pamiętaj o naszym limicie wagowym. Każdy z naszych pasażerów podróżujący busem do Anglii ma możliwość zabrania ze sobą bagaży o łącznej wadze 50 kg. Jeśli przekroczy ten limit będzie musiał dopłacić za kolejny bagaż, w związku z zakupionym biletem opłata będzie niewielka.

Przypominamy również, że wybierając się z nami w podróż nie ma potrzeby zabierania ze sobą dużej ilości jedzenia. Po drodze robimy krótkie postoje w miejscach, w których bez problemu można kupić artykuły spożywcze. Dodatkowo planujemy jeden dłuższy postój na odpoczynek i obiad w restauracji. Nie zabieraj również termosu w busy do Anglii, nasi kierowcy w czasie podróży i postojów serwują gorącą kawę i herbatę.

No Comments

Leave a Comment